KAŞ ile İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Kaş’a yakın iki tane havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, 220 km mesafedeki Antalya Uluslararası Havalimanı ile 160 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı’dır. Antalya veya Dalaman’a uçakla gelenler Kaş’a karayolu ile ulaşabilirler. Bu ulaşım transfer, taksi veya kiralık araç ile sağlanabilir. Daha ekonomik bir alternatif toplu taşımadır. Tercihi bu yönde olup Antalya Havalimanı’na inenler Kaş’a gelmek için öncelikle Şehir Otobüs Terminali’ne gitmelidir. Buradan, 07.00 – 22.00 saatleri arasında, Kaş’a yolcu taşıyan birçok ulaşım firması bulunmaktadır. Uçakla Dalaman’a gelenler ise Kaş’a ulaşmak için öncelikle Fethiye Otobüs Terminali’ne gitmelidir. Fethiye’den Kaş’a ulaşım sık aralıklarla kalkan minibüsler vasıtasıyla sağlanmaktadır.

Talep edilmesi halinde, Paradise Emlak size makul fiyatlı transfer sağlamada yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Kaş, Antalya kıyı şeridinin en Batı bölgesinde konuşludur. Çevresindeki başlıca yerleşimlere uzaklığı aşağıdaki gibidir;

 • Kaş – Ölüdeniz: 122 km;
 • Kaş – Fethiye 108 km
 • Kaş – Kalkan 26 km
 • Kaş – Demre 48 km
 • Kaş – Finike 78 km
 • Kaş – Kumluca 98 km
 • Kaş – Antalya 198 km.

Kaş şehir merkezinde ihtiyaç noktalarının birbirine yakın olması sebebiyle yaya ulaşımı en ideal olanıdır. Ayrıca, şehir merkezinden Çerçiler Mahallesi, Çukurbağ Yarımadası, Gökseki ve Bayındır’a düzenli olarak yolcu taşıyan dolmuşlar mevcuttur. Dolmuşların çalışma saatleri aşağıdaki gibidir;

 • Kaş Merkez – Çerçiler; 08:00 – 13:00 arasında her 20 dakikada bir
 • Kaş Merkez – Çukurbağ; Yarımadası 08.00– 21.40 arasında her saat başı
 • Kaş Merkez – Gökseki; 08.00 – 24:30 arasında her saat başı
 • Kaş Merkez – Bayındır; 17:30’da tek sefer
Şehir merkezindeki devlet hastanesi çok ciddi olmayan sağlık sorunlarınızda size yardımcı olabilir. İnşaatı halen devam eden yeni hastane ise daha donanımlı haliyle 2012 yılında hizmete girecektir. Kaş’ta ilaç temin edebileceğiniz birçok eczane ile bağımsız çalışan hekimler mevcuttur.
Konaklama açısından Kaş’taki seçenekler bir hayli fazladır. Özellikle şehir merkezinde ve Çukurbağ Yarımadası’nda irili ufaklı birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır.
Günlük ihtiyaçlarınızı şehir merkezinde bulunan market ve süpermarketlerden karşılayabilirsiniz. Her Cuma günü Terminal arkasında ve her Salı günü Çerçiler Mahallesi’nde kurulan halk pazarları ise haftalık sebze, meyve ve mandıra gereksinimlerinizi gidermek için idealdir. Ayrıca, şehir merkezinde mobilya ve beyaz eşya satan birkaç dükkân bulunmaktadır.
Kaş merkezinde her türlü damak tadına hitap eden çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kış aylarında kapalıdır.
Kaş, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçen karakteristik Akdeniz iklimi özelliklerine sahip bir yerdir. En soğuk aylar Ocak, Şubat ve Mart’tır. En sıcak aylar ise Temmuz ve Ağustos’tur. Kaş’a hakim rüzgar yönü Batı-Güneybatıdır.
Kaş’ta hizmet veren veteriner klinikleri ile ilçede yaşayan hayvanların sağlığı ve korunması için çalışan aktif bir sivil grup vardır.