Emlak Bakım ve Yönetimi Hizmetleri

Paradise Emlak ve İnşaat Şirketi olarak bugüne kadar birçok villa ve apartman inşa ettik. Ev sahibi yaptığımız müşterilerimizden gelen ısrarlı talepler doğrultusunda emlak yönetimi alanında faaliyet göstermeye başladık. Emlak sektöründen edindiğimiz tecrübe ile evinizle ilgili ihtiyaçlarınızı karşılamak için hizmetinizdeyiz. Evinizde olmadığınız sürelerde gerek duyulabilecek her türlü bakım ve onarım işlerini sizin için yürütebiliriz. Bu hizmetlere ihtiyaç duyuyorsanız bizimle emlak yönetimi sözleşmesi imzalamanız yeterli olacaktır. Paradise Emlak’ın profesyonel ekibi yuvanıza kendi evleri gibi özen gösterecektir.

Emlak Bakım ve Yönetimi Tarifemiz  

Ücretlerimiz müşterilerimizin aldıkları hizmetlerin niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. İhtiyaçlarınızın tespiti ve konutunuzda yapacağımız incelemelerin akabinde sizin için bir emlak yönetimi tutarı belirleriz. Genelde, bu tutar konut başına yıllık 250 £ ile 600 £ arasındadır. Ücretler, sözleşme imzalandıktan sonra, peşin olarak yıllık veya her altı ay sonunda olmak üzere iki taksitte tahsil edilir. 

Konut türü ve konumuna göre emlak bakım ve yönetimi ücret tarifemiz aşağıdaki gibidir;

 • Kaş içerisinde veya Kaş’a en fazla 10 km uzaklıktaki villalar için yıllık 500 £
 • Kaş’a 10 km’den daha uzak tüm villalar için yıllık 600 £
 • Kaş içerisinde veya Kaş’a en fazla 10 km uzaklıktaki apartman daireleri için yıllık 250 £
 • Kaş’a 10 km’den daha uzak olan tüm apartman daireleri için yıllık 350 £ 

Emlak Yönetimi ücreti sadece yukarıda listelenen hizmetleri kapsar. Bunlar haricinde talep edilecek her tür hizmet ayrı bir ücrete tabi olacaktır.

Aylık sabit ödemeleriniz için Paradise hesabınızda yeterli miktarda bakiye bulundurmanız gereklidir. Aksi halde, adınıza yapılacak her türlü harcama Paradise Emlak’a geri ödenene kadar günlük banka faiz oranına tabi tutulacaktır. 

Havuz, bahçe, temizlikçi masrafları, iş gücü ve malzeme, fiyatlarındaki artışa bağlı olarak, farklılık gösterebilmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

 • Havuz Bakım ve Onarım İşleri
 • Mutfak ve Banyo İşleri
 • Mermer ve Fayans işleri
 • Bahçe Bakımı (Düzenleme, Çiçeklendirme ve Gübreleme İşleri)
 • Marangoz İşleri
 • Çatı Onarımı
 • Taş Kaplama ve Döşeme İşleri
 • Şömine ve Ferforje İşleri
 • Alçı, Sıva ve Boya İşleri

Kiralama

Yerli ve yabancı tatilciler artık kalabalık tesislerde konaklamak yerine tasarruflarına uygun havuzlu villa ve apartlarda daha sakin tatil yapmayı tercih etmektedirler. Bunun bilinciyle, arzu eden müşterilerimizin villa ve apartlarını haftalık veya daha uzun süreli periyotlarla kiraya veriyoruz.

Kiralık villa ve konutlarla ilgili her rezervasyon için ayrı bir ücret alınmaktadır. Bu ücretler talep edeceğiniz ek hizmetlere göre belirlenir. Örneğin, anahtar teslimi öncesi tanışma/karşılama organizasyonu ayarlamak veya temizlik hizmeti almak istiyorsanız bu tür servisler ayrı olarak ücretlendirilecektir.

Konutlar için "Emlak Bakım ve Yönetimi Paketi" beş türlü hizmeti kapsamaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir;

Fatura ve Ödeme Yönetimi
Aylık su, elektrik, telefon ve internet faturaları ile birlikte konut vergisi, sigorta ve aidat gibi harcamaların takip ve ödemesini içerir. Talep edilmesi halinde, tüm fatura ve diğer ödemelerin detaylı bildirimi, aylık olarak, müşteriye elektronik posta ile ulaştırılır. İlaveten, yapılan ödemelere ilişkin makbuzlar özel bir dosya içerisinde saklanır ve müşteri tarafından istenildiği vakit görülebilir.
Bahçe ve Havuz Yönetimi
Sizin adınıza bahçıvan ve havuz bakım sorumlusu ile iletişimi ve yaptıkları işlerin takibini kapsar. Bahçıvan ve havuz sorumlusuna yapılacak ödemeler ev yönetimi ücretine dâhil değildir, ancak bu kalemler Paradise Emlak tarafından, faturalar ile birlikte, düzenli olarak ödenecek ve daha sonra müşteriye yansıtılacaktır. Ödemelerin dökümü aylık olarak elektronik posta yoluyla müşteriye gönderilir.
Rutin Konut Takibi
Evinizin fiziksel durumunun aylık kontrolü anlamına gelir. Fırtına, aşırı yağmur gibi durumlarla karşılaşıldığında konutunuz ekibimizce ayriyeten kontrol edilir. Olumsuz hava şartlarından doğabilecek sorunlar derhal müşteriye rapor edilir.
Temizlik Hizmeti
Siz gelmeden evvel ve ayrıldıktan sonra konutunuzun kapsamlı biçimde temizlenmesini içerir. Temizlik masrafları her konutun büyüklüğüne göre farklılık gösterir ve dolayısıyla ayrı olarak ücretlendirilir.
Bakım-Onarım Hizmetleri ve Danışmanlık
İhtiyaç duyulması halinde, elektrik, su, boya, badana, gibi hizmetlerin müşteri için tedarik edilmesidir. Ayrıca, konutta aciliyet arz edebilecek onarım ve bakım işlerinin müşteriye bildirilmesidir. Bu gibi hallerde, atılması gereken adımlar hakkında müşteriye tavsiyelerde bulunulur ve bakım-onarım çalışmaları yerinde denetlenir.